گزارش سمینار و کارگاه تخصصی 4 روزه آینده طراحی شهری و معماری در ایران

24 سپتامبر 2015
816 بازدید

گزارش سمینار و کارگاه تخصصی 4 روزه آینده طراحی شهری و معماری در ایران

با حضور پروفسور جان لنگ و اساتید مطرح داخلی طراحی شهری ایران

فضای معماری و شهر همواره بستر تکوین و تکامل حیات جمعی بوده است. پویایی این فضا ارتباط مستقیمی با پویایی دانش طراحی، مدیریت و اجرا این فضا ها در سرتاسر شهر دارد. در شهرهایی که معماران و طراحان و مدیران اندیشمند حضور داشته اند همواره می توان نمود عینی وجود فضاهایی پویا، سرزنده و حیات جمعی را شاهد بود.

اگر بخشی از معماری و طراحی شهری را دانش بدانیم مشخصا در میان صاحبان این دانش، پروفسور جان لنگ شخصیتی ویِژه دارد؛ که هم در زمینه تئوری و هم در زمینه فعالیت حرفه ای در دنیا کم نظیر می باشد. کسی که بسیاری از اساتید مطرح در زمینه معماری و شهرسازی در ایران و سایر نقاط دنیا تجربه شاگردی و یا ترجمه کتب ایشان را دارند.

به منظور استفاده بهینه از تجربیات 40 ساله پروفسور جان لنگ در زمینه معماری و طراحی شهری و ایجاد فضای پویای علمی و حرفه ای در زمینه شهرسازی و معماری و همگامی با اتفاقات و تجربیات روز معماری و شهرسازی در دنیا، پس از 8 ماه برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی بالاخره برجسته ترین شخصیت علمی طراحی شهری دنیا در تاریخ 9 اردیبهشت ماه 1390 وارد تهران شد و پس از استقبال گرم هیئت موسسه اندیشه طراحی بومی و گروهی از اساتید دانشگاه تهران به هتل محل اقامتشان در مجاورت دانشگاه تهران مشایعت گردید.

شاید به صورت جدی بتوان گفت که تا پیش از سه دهه اخیر این اولین باری بود که کلانشهر تهران میزبان چنین شخصیتی در مقیاس جهانی در حوزه شهرسازی و طراحی شهری بوده است. قابل ذکر است که تعداد تالیفات و تحقیقات علمی ـ پژوهشی و فعالیت عملی پرفسور جان لنگ از عدد دویست هم بالاتر می رود. بی شک حضور وی در ایران زمینه ای موثر برای هم اندیشی و هم افزایی دانش و فعالیت طراحی شهری هم برای مخاطب علمی و هم مخاطب حرفه ای در ایران بود.


دریافت گزارش آینده طراحی شهری و معماری در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *