تاثیر واقعی آزمون تئوری و اسکیس در رتبه نهایی

بسمه تعالی

 

چکیده ای از مباحث استاد وحدت پیرامون تاثیر واقعی آزمون تئوری و آزمون اسکیس در رتبه نهایی دانشجویان

به کوشش محمد ربیعی

تاثیر واقعی آزمون تئوری و اسکیس در رتبه نهایی

مقدمه:

اساسا ماهیت موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد طراحی شهری یک ماهیت رقابتی است که داوطلبانی که شناخت و آمادگی مناسبت تری را نسبت به این آزمون داشته باشند ضمانت موفقیت آنها پررنگ تر خواهد بود. اما موضوعی که شناخت نسبت به این کنکور را پیچیده تر و گاها نادرست ساخته است، ماهیت دو بخشی آن می باشد. شناخت این ماهیت و تاثیر واقعی آن کمک بسیاری برای برنامه ریزی موفقیت خواهد نمود.

برای مشخص کردن مسیر موفقیت لازم است ابتدا به تحلیل تاثیر هر کدام از دو بخش تثوری و اسکیس در رتبه نهایی داوطلب پرداخته شود. این نگاه موشکافانه در ابعاد وسیعی، بسیاری از معادلات ذهنی دانشجویان را بر هم می زند. از زمان اعلام نتیجه نهایی قبول شدگان رشته طراحی شهری دانشجویان زیادی از طرق متفاوت با من تماس گرفته اند که چرا نتیجه نهایی من، علی رغم تلاش های شبانه روزی مردود اعلام شده است. پاسخی را که برای اکثر آنها داشتم در دو جمله خلاصه می شد: اول، یا مسیر درستی برای تمرین آمادگی اسکیس خود انتخاب نکرده اند و دوم اینکه احتمالا برنامه ریزی و اطلاعات  مناسبی توسط مشاور خود دریافت ننموده اند؛ در حالاتی هم هر دو این موضوعات صادق بوده است.

موفقیت نهایی بسیاری از داوطلبان به دلیل درک تاثیر واقعی هر کدام از دو مرحله تئوری و اسکیس و نهایتا برنامه و آموزش درست برای کسب رتبه های نهایی برتر بوده است.

 

folder-downloads

دریافت ادامه مطلب 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *