ایستگاه پایانی – کمپ کنکور طراحی شهری

a-7

 

مقدمه بر ایستگاه پایانی و کمپ اسکیس طراحی شهری

گام اول – شبیه‌سازی:        

ایده ایستگاه پایانی و کمپ اسکیس موضوعی است که ابتدا در سال 1388 توسط استاد وحدت در آتلیه اسکیس طراحی شهری بیان شد. این موضوع پاسخی به شبیه‌سازی شرایط کنکور اسکیس بود. در بسیاری از موارد دانشجویان اطلاعات و دانش مناسبی را کسب می‌کردند اما یک‌مرتبگی سؤال یا تنوع سؤال و یا شرایط آزمون در کارایی آن‌ها تأثیر می‌گذاشت.

به منظور پوشش این مهم، این موضوع ابتدا تحت عنوان “سلسله آزمون‌های طراحی شهری” مطرح شد. معمولاً بین 10 تا 12 آزمون که تأثیر زیادی در ارتقا درصد نهایی دانشجویان داشت.

گام دوم – جمع بندی:

در سال‌های بعد به‌منظور تقویت سیستم آموزشی، در کنار آزمون و کرکسیون، موضوعات کلیدی و جمع‌بندی نیز به دوره اضافه شد. جمع‌بندی به‌صورت سلسله مراتبی متناسب با وضعیت و پیشرفت دانشجویان موضوعی مهم در قوام بخشیدن به مطالب آموزشی و نحوه برخورد با سؤالات به شمار می‌آمد. همه یافته ها و داشته ها را جهت می بخشد و شرایط را برای کاربست در آزمون فراهم می کند.

گام سوم – تقویت شرایط روحی و روانی و مدیریت سؤال:

پس از بررسی نتایج به‌منظور تقویت خروجی و نتایج مؤثرتر، ایده مشاوره فردی و همگام با استاد در تمام دوره کمپ در برنامه گنجانده شد. بررسی نمودار پیشرفت و تسریع ضرب‌آهنگ دانشجو به همراه در نظر گرفتن شرایط زمانی و نزدیک شدن به‌روز آزمون پشتوانه روحی و روانی مؤثری برای دانشجو است که کسب آمادگی روانی مؤثر در برخورد با سؤال و مدیریت آن و نهایتاً درصد بالای اسکیس تأثیر بسزایی دارد.

گام چهارم – کارگاه‌های تکمیلی:

گنجاندن کارگاه‌های تکمیلی در طول دوره کمپ از موارد مهم و تأثیرگذار است. به‌منظور پوشش فراگیر انواع موضوعات محتمل اسکیس و نیز اشراف به مقوله طراحی شهری، در سال گذشته کارگاه‌های تکمیلی به ایستگاه پایانی افزوده شد. طیف کارگاه‌ها در برنامه جاری گسترده‌تر و شامل 6 کارگاه کاربردی اسکیس خواهد بود.

 

گام پنجم – تنظیم برنامه زمانی:

از لحاظ زمان‌بندی آموزش، تدوین برنامه به‌صورت هرمی به سمت هدف پایانی آزمون اسکیس تنظیم‌شده است. استفاده از حداکثر کارایی و گنجاندن تنوع برنامه از موضوعات کلیدی زمان‌بندی آزمون است. هدف غایی زمان‌بندی ایستگاه پایانی تنظیم کردن شرایط هر دانشجو برای ارائه بهترین راه‌حل، بالاترین ارائه و مناسب‌ترین ایده‌ها برای سؤالات متفاوت در مدت‌زمان 150 تا 180 دقیقه می‌باشد.

در نظر گرفتن زمان‌هایی برای استراحت فکری، مدت‌زمانی برای مرور و بازآموزی مطالب، زمانی برای اصلاح ایرادات، زمانی برای فهم موضوعات جدید از نکات مؤثر در زمان‌بندی برنامه است.

لذا برنامه به‌صورت هر روز پشت سر هم برنامه ریزی شده است و متناسب با شرایط بهینه پیشرفت و ارتقا کارایی در قالب برنامه زمانی تمرین و برنامه مدیریت زمان آزمون تنظیم می گردد.

 

گام ششم – هوشمندی ایستگاه پایانی:

از موضوعات دیگر حضور مخاطبان با قابلیت‌های مختلف در این کمپ می‌باشد این موضوع یک چالش اساسی برای مدیریت ایستگاه پایانی می‌باشد. در نظر گرفتن 5 استاد از دانشگاه‌های تهران و بهشتی و نیز حضور دانشجویان موفق در سال‌های پیشین می‌باشد. هدف اصلی از همه‌شمولی این کارگاه پوشش دادن ضعف‌های موجود در زمینه‌های متفاوت و ارتقا توانایی دانشجویان متفاوت است.

برخی از دانشجویان از سیستم آموزشی جامعی تا قبل از این دوره بره نبرده‌اند. یا نوع آموزش آن‌ها صوری و ظاهری بوده است. برخی دیگر شرایط آموزش برای آن‌ها مهیا نبوده است و برخی تازه بعد از آمدن نتایج به فکر پرداختن به اسکیس افتاده‌اند.

یادگیری از اساتید و حتی از دانشجویان، قرار گرفتن در جو و شرایط مثبت تلاش و فعالیت، آموزش و رهیافت به کلیدی‌ترین مطالب، مشاوره پایانی اسکیس به‌صورت عملی، رصد کردن نمودار پیشرفت و تنظیم شرایط روحی، روانی

جهت ثبت نام شما می توانید از طریق درگاه اینترنتی شبکه طراحی شهری شهریه دوره را به صورت آنلاین واریز کنید و همچنین می توانید مبلغ دوره را از طریق شماره کارت 6221061071818803 – بانک پارسیان به نام محمد ربیعی واریز کنید و با موسسه تماس گرفته و شماره پیگیری ثبت نام را قرائت کنید.

ایستگاه پایانی – کمپ کنکور

ثبت نام در دوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *